FINAL FANTASY XIV ONLINE

About FINAL FANTASY XIV ONLINE
Bunu paylaş:

Square Enix‘in klasik RPG serisinin MMORPG versiyonu diyebileceğimiz Final Fantasy XIV, World of Warcraft’tan sonra piyasada hatırı sayılır oyuncu kitlesine sahip ve kaliteli çizgisinden neredeyse hiçbir şey kaybetmemiş ender oyunlardan bir tanesi.

Benzersiz Sınıf Sistemi

Final Fantasy XIV, diğer MMORPG oyunlarına kıyasla oyuncuyu tamamen özgür bırakan bir sınıf sistemine sahip. 4 sınıf rolü ve tam 18 adet alt sınıfın bulunduğu oyunda, sadece silahınızı değiştirerek istediğiniz karaktere bürünebiliyorsunuz. Görev yaparken, zindanları temizlerken veya PVP yaparken her seferinde farklı sınıf kullanmak yerine, sadece silahınızı değiştirerek istediğiniz yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Bunlar dışında birden fazla sınıfın geliştirilmesi sonucu ortaya çıkan “Meslekler” ise yine Final Fantasy XIV’in öne çıkan yönlerinden biri. Örneğin bir Büyücü ile Okçu sınıfı belirtilen seviyelere kadar geliştirdikten sonra, normalde elde edilemeyen yeteneklere sahip 3. bir Mesleği aktif edebilir ve yeni yeteneklere sahip olabilirsiniz.

MMORPG’lerin olmazsa olmazı görevler de oyunun en büyük parçalarından. Klasik ana hikaye ve yan görevlerin yanında, haritalarda gezerken denk gelebileceğiniz ortak alan görevleri, av görevleri, reputasyon görevleri gibi birçok seçeneğiniz mevcut. Yüksek seviyelere ulaştığınızda Zindan ve Raid’ler de sizleri bekliyor olacak.

Alternatif Hikayeler

FF XIV’e başlarken seçtiğiniz ırka göre 3 farklı bölgeden birinde başlıyorsunuz. Eorzea olarak olarak bilinen bu büyük dünyada bir liman kenti olan Limsa Lominsa, ormanların içinde gizlenmiş Gridania ve çöllerle çevrili Ul’dah’da başlayabilir ve hepsinin kendine has hikayelerini oynayabilirsiniz. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra herkesin hikayesinin birleştiği bu sistemde, kesinlikle en azından bir kez tüm hikaye alternatiflerini denemenizi öneriyoruz.

Tüm bunların yanında Final Fantasy XIV diğer MMORPG’lerin sunduğu birçok şeyi ve hatta fazlasını sunuyor. Onlarca meslek türü, birbirinden farklı PVP modları, karada ve havada kullanabileceğiniz sayısız binek ve sürekli gelişen içerikleri ile ihtiyacınız olan herşeyi bu oyunda bulabilirsiniz. Tabii ki belki de tek eksiği ücretsiz olmaması. Oyunu satın aldıktan sonra belli bir miktar aylık ücret karşılığında oynayabileceğiniz oyun, her yeni ek paketi de satın almanızı zorunlu kılıyor.

Eğer basit ve detaysız MMORPG’lerden sıkıldıysanız ve gerçekten kaliteli bir tecrübe edinmek istiyorsanız, Final Fantasy XIV tam size göre. MMORPG Türkiye olarak kesinlikle öneriyoruz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşletim Sistemi:

  Windows 7   32/64 bit

 • İşlemci:

  Intel® Core™i5 2.4GHz veya daha iyisi

 • Bellek:

  3 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  1280 x 720: NVIDIA® Geforce® GTX750 veya daha iyisi, AMD Radeon™ R7 260X veya daha iyisi.

 • Depolama:

  60 GB kullanılabilir alan

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...