About TERA
Bunu paylaş:

2011 yılında Bluehole tarafından geliştirilip, EN Masse Entertainment ve Gameforge tarafından yayınlanan TERA, neredeyse 8 yılını geride bırakmasına rağmen hala en çok tercih edilen MMORPG oyunlarının başında geliyor. Bunun nedenlerine sırasıyla göz atalım.

Dinamik Dövüş Sistemi

TERA‘yı diğer oyunlardan ayıran en önemli noktası dövüş mekanikleri. Hatta öyle ki TERA’nın kendine has dövüş mekanikleri birçok MMORPG oyunu tarafından da kopyalanmıştır. Klasik otomatik hedef alarak saldırı ve savunma yapılan oyunlar yerine, TERA’da dinamik bir savaş sistemi mevcut. Hedef almanız ve zamanında doğru yeteneklere basarak kullanmanız, verdiğiniz hasarın kilit noktası. Ayrıca sadece saldırı değil, savunurken de dikkatli olmanız gerekiyor. Size doğru gelen yakın veya uzak saldırılardan kaçınmanız, hayatta kalmanızın yegane yolu. Özetle klasik MMORPG oyunlarını unutun ve gerçekten keyifli bir aksiyonun keyfini çıkarın.

İdeal Grafik Optimizasyonu

Bundan 8 sene önce yayınlandığında, TERA grafikleriyle tam bir devrim yaratmıştı. Unreal grafik motorunun özelliklerini sonuna kadar kullanan oyun, gerçekten tam bir görsel şölen sunuyordu. Hala da neredeyse günümüzün oyunlarıyla yarışacak gibi gözükse de, artık ister istemez yaşını belli etmeye başladı. Ancak optimizasyon açısından tam bir sanat harikası olduğunu söyleyelim. Özellikle ortalama bir sisteme sahip olan bilgisayarda gönül rahatlığıyla, çok güzel grafiklerle oynayabilirsiniz.

Bunca senenin getirmiş olduğu içerikler ile birlikte TERA kocaman bir dünyaya sahip oldu. 80’den fazla bölge, 600’den fazla farklı yaratık, onlarca zindan ve çok daha fazlasıyla aylarca sıkılmadan oynayabileceğiniz bir içeriğe sahip. Tüm bunları yaparken 7 ırk ve 13 sınıftan birini seçebileceğinizi unutmayın. Archer, Berserker, Lancer, Mystic, Priest, Slayer, Sorcerer, Brawler, Reaper, Ninja, Gunner, ve Warrior gibi sınıflardan istediğinizi taratarak. oynayış stilinize uygun karakteriniz ile maceralara katılabilirsiniz.

Cross Platformda Oynama Keyfi

TERA’nın belki de en önemli noktalarından biri de oyunu hem bilgisayar hem de Playstation 4’te oynayabilmeniz. Bunu yaparken oyuna herhangi bir ücret ödememek de işin en güzel tarafı. Bilgisayarda oynamak isteyenler Steam üzerinden veya Avrupa yayıncısı Gameforge ana sayfasından oyunu indirebilir ve hemen başlayabilir. Playstation‘da oyunu oynamak için ise oyunu direkt mağazadan indirmeniz yeterli. Bu arada TERA’yı her iki platformda da gamepad ile kolaylıkla oynayabileceğinizi unutmayın.

Eğer yaşı sizin için sorun değilse ve aksiyon odaklı ve zengin bir MMORPG arıyorsanız, TERA’yı kesinlikle öneriyoruz.

 

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşletim Sistemi:

  Wİndows 7- 32 Bit

 • İşlemci:

  Intel i3 2130 / AMD FX 4130

 • Bellek:

  4 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  GeForce 9800 GT / Radeon HD 3870

 • Depolama:

  77 GB

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...