Rocket League

About Rocket League
Bunu paylaş:

2015 Temmuz ayında Psyonix tarafından piyasaya sürülen, Unreal Engine 3 grafik motoru ile geliştirilen Rocket League hem futbol hem de araba severlerin ilgisini çekmiştir. Oyunun kategorisi spor olsa da arabalarla futbol oynama mantığına dayanır. Üstün fizik motoru sayesinde arabaların roket yardımı ile uçabilmesi, oyunculara hayal dahi edemeyecekleri golleri atabilmelerini sağlıyor.

Psyonix’in geçtiğimiz günlerde Epic Games tarafından satın alınması, oyunun halen ne denli popüler ve büyüyebileceğinin de bir kanıtı. Düzenli olarak yapılan etkinlikler, getirilen temalı arabalar(Batman, Ghostbuster vb.. ) ve yok denecek kadar az hata problemleri ile oyuncuları kendine bağlı tutmayı başardığını söyleyebiliriz.

SARPBC ‘nin  Devamı

Rocket League aslında türünün ilk örneği değildir. Yine Psyonix tarafından sadece Play Station 3 platformuna çıkarılan Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars (SARPBC) ‘ın devam oyunu niteliğindedir. Grafik ve fizik motoru geliştirilerek şu anki hali ile tekrar piyasaya sunulmuştur. Şu an Rocket League’de efsane olmuş bir çok oyuncu adını ilk olarak SARPBC ile duyurmuştur.

Tüm Platformlarla Cross Play

Piyasaya çıktığı günden bu yana yavaş yavaş tüm platformlara yayılmakta olan olan oyun, PC, PS4, Xbox One ve son olarak Nintendo Switch versiyonunu çıkardı. Arkadaşlarınız farklı platformda diye üzülmeyin, Psyonix son getirdiği oyun içi davet özelliği ile farklı tüm platformlarla beraber oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Rocket League Dikkatleri Üzerine Çekti

Konu e-spor olduğunda da Rocket League eşi benzeri olmayan bir örnek. Yılda 2 kez düzenlenen dünya şampiyonası ve lig sistemi ile 3 ayrı kıtada bir çok oyunseveri ekran başına kitliyor. Türünden ötürü oyuna ilgi duymayan  insanları bile ekran başına getirmesi dünya çapında popüler bir çok şirketin ve takımın dikkatini çekmeyi başardı. Barcelona, PSG ve Renault kurdukları Rocket League takımları ile e-spor dünyasına isimlerini yazdıran kulüplerin başında geliyor. 

MMORPG Türkiye sitesi olarak RPG olmasa da Rocket League’e bir fırsat verilmesi taraftarıyız. Oyunu Steam, Microsoft  ve yakında Epic Games Store ‘dan satın alarak oynayabilirsiniz.

Rocket League hakkında daha fazla haber okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşlemci:

  2.4 GHz Dual core

 • Bellek:

  2 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  NVIDIA GTX 260 veya ATI 4850

 • Depolama:

  7 GB Kullanılabilir alan

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...