About Fortnite
Bunu paylaş:

Dünyanın En Çok Oynanan Ücretsiz Battle Royale Oyunu

Dünyanın en çok oynanan oyunu League of Legends’ın rakibi TPS türünde bir Battle Royale oyunu olacak dense kim inanırdı? 2017 yılınca Epic Games tarafından PC, Mobil ve konsollar için piyasaya çıkan Fortnite, dünyanın en çok oynanan oyunlarının başında geliyor. Bunun birçok nedeni olsa da en önemlisi piyasaya çıkmış olan ilk oynaması ücretsiz ve kaliteli Battle Royale oyunu olması. Gelelim diğer detaylara.

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, aslında iptal edilmeye çok yakın bir projeydi. Uzun zaman boyunca kapalı betada kalan ve eskiden Battle Royale olmayan bu oyun, zombilere karşı arkadaşlarınıza savaşıp, kendini üssünüzü inşa ettiğiniz bir oyundu. Ancak PUBG ‘nin ortaya çıkması ile herşey değişti ve Fortnite şu andaki formuna ulaştı. Tabii bunu yaparken PUBG ‘yi kopyalamak yerine kendine has inşa etme mekaniğini Battle Royale türüne uygulamayı seçerek, rakiplerinin bir adım ötesine geçmeye başardı.

Fortnite ‘ı benzer oyunlardan ayıran bu inşa etme özelliği, oyuncuya 3 farklı materyal türü ile duvar, merdiven veya daha kapsamlı korunaklar yapmasına olanak sağlıyor. Bu sayede gafil avlayan bir oyuncudan diğer oyunlarda kaçamıyorken, Fortnite’ta hayatta kalma ihtimaliniz daha yüksek. Bu da oyunda başarılı olmanızı sadece çok iyi ateş etmenize bağlamaması anlamına geliyor. Hem çok hızlı ve doğru inşa etmeli, hem de refleksleriniz çok kuvvetli olmalı.

PUBG vs Fortnite

Aynı PUBG ‘de olduğu gibi Fortnite da 100 kişi ile oyuna başlıyor ve son hayatta kalan olmaya çalışıyorsunuz. Ancak yıkılabilir çevre dinamikleri sayesinde, girdiğiniz hiçbir binanın güvenilir olmadığını unutmayın. Oyunun sunduğu harika üretim sistemi sayesinde, neredeyse her zemini kırabiliyor ve her binaya istediğiniz noktadan girebiliyorsunuz. Bu da oyunda saklanarak başarılı olmayı neredeyse imkansız kılıyor.

Diğer Battle Royale oyunlarına ek olarak, oyunda tek kullanımlık birçok ekipmanı da yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Zıplama rampaları, ışınlanma cihazları, uçuran balonlar, süzülmenizi sağlayan teçhizatlar, birbirinden ilginç bombalar gibi başka herhangi bir oyunda göremeyeceğiniz onlarca eşya size veya ekibinize savaş sırasında yardımcı olacak. Ve işin en güzeli bunların hepsine ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

Fortnite istediğiniz platformda, tamamen ücretsiz oynanabilen piyasadaki en iyi Battle Royale oyunlarından biri. İster yanlız, isterseniz de arkadaşlarınızla bir arada oynayabilir ve bu bağımlılık yaratan dünyaya giriş yapabilirsiniz. Fortnite’ı hemen oynamak için oyunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşlemci:

  Intel Core i3 2.4 Ghz

 • Bellek:

  4 GB

 • Ekran Kartı:

  Intel HD 4000

 • Depolama:

  20 GB

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...