About Dauntless
Bunu paylaş:

Phoenix Labs uzun zamandır geliştirdiği online yaratık avlama oyunu Dauntless ’i PC, Xbox One ve PS4 için sonunda piyasaya sürdü. Çok kısa sürede 4 milyon kullanıcıya ulaşan oyun bakalım beklentileri karşılayabildi mi?
Silah ve zırhlar dışında oyunda iksirler de çok önemli bir rol oynuyor. Anlık olarak kısa bir süreliğine canınızı yenileyen, savunmanızı güçlendiren, saldırı hızınızı ve hatta hareket hızınızı arttıran iksirleri savaş sırasında kullanabilirsiniz. Bu iksirleri üretmek için ava çıktığınız adadaki çiçekleri toplayıp, toplanma bölgesindeki NPC’yi ziyaret etmeniz yeterli.

Fortnite Hunter?

Oyunun ses ve müzikleri ise gayet başarılı. Müzikler dinamik olarak dolaşırken ve savaşırken değişiyor, sizlere tehlikenin nerede olduğunu bir anlamda anlatıyor. Sesler ise stüdyonun bu konuya ne kadar önem verdiğini gösterir nitelikte. Özellikle her yaratığın tamamen farklı seslerinin olması, oynanışa ayrı bir keyif katıyor.

Av Başlasın

Dauntless aslında çok basit bir mantığa sahip. Behemoth adı verilen yaratıkları tek başınıza veya arkadaşlarınıza avlıyor, onlardan düşen parçaları topluyor ve topladığınız eşyalarla da çeşitli ekipmanlar yapıyorsunuz. Bu ekipmanların özellikleri de avladığınız yaratığın türüne göre değişiyor. Element bazlı bir saldırı ve savunma mekanizması olan oyunda, her bir av için yapacağınız hazırlık da bir o kadar önemli oluyor.
Behemoth yaratıklarını avlamak için yapmanız gereken haritadan avınızı seçmek ve oraya gitmek. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunun ana noktası olan bu yaratıklar ise çok çeşitli. Phoenix Labs o kadar iyi iş çıkarmış ki, savaştığınız tüm düşmanların kendine has özellikleri var. Sahip oldukları ateş, buz, rüzgar ve yıldırım gibi yeteneklerin yanında, farklı saldırı teknikleri ile de birbirlerinden ayrışıyor. Bu da aslında oyuncunun taktiksel olarak oynamasını mecbur kılıyor.

Av başladığında kendinizi havada uçan büyük bir adada buluyorsunuz. Etrafta iksir yapımında kullanabileceğiniz bitkiler, çeşitli madenler ve atlama platformları bulunuyor. Seçtiğiniz moda göre değişkenlik gösterse de amacınız genelde aynı: 30 dakika içerisinde yaratığı bul ve öldür. İşin güzel yanı bu yaratıklar haritanın herhangi bir alanında olabiliyor ve onu bulmanız size kalmış. Bulduğunuz zaman da asıl av başlıyor, tabii ki iyi hazırlandıysanız.

Hazırlıklar Tamam mı?

Her av öncesi ilk yapmanız gereken hedefinizin ne olduğunu bilmek. Zorluk seviyesi ne, hangi elemente karşı direnci düşük ve hangi element ile saldırıyor. Eğer bunları bilerek hazırlık yapmaz ve size destek olmayacak bir ekipman ile girerseniz, başınızın çok ağrıyacağını söyleyelim. Element konusu dışında tabii kullandığınız silah çeşidi de önemli. Her türlü oyun stiline uygun birçok silah arasından istediğinizi seçebilir ve ekibinizi ona göre kurabilirsiniz. Bazı silahlar direkt ve hızlı hasara yönelikken, bazıları daha çok savunma ve ağır saldırı hedefleyebiliyor. Eğer yalnız başınıza giriyorsanız orada tüm karar size kalmış.

Sonuç

Dauntless’in çok kısa sürede 4 milyon kullanıcıya ulaşmasına şaşmamalı. Nintendo Switch hariç tüm platformlar arasında cross desteği veren, ücretsiz ve P2W olmayan içerikleri ile kullanıcı dostu ve Monster Hunter’a çok iyi bir alternatif olan bir oyun. Konsollarda yaşanan performans problemleri giderilir ve stüdyo yeni içerikler üretmeye devam ederse, eminim uzun seneler Dauntless bu sektörde yerini koruyacaktır. MMORPG Türkiye olarak tüm online oyun sevenlere öneriyoruz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşletim Sistemi:

  Windows 7 DXII Desteği

 • İşlemci:

  İntel Core i5

 • Bellek:

  4 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  Nvidia 660Ti

 • Depolama:

  15 GB Kullanılabilir Alan

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...