World of Warcraft

About World of Warcraft
Bunu paylaş:

En çok oynanan MMO

MMORPG dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan biridir World of Warcraft. 10 seneyi aşkın süredir PC piyasasını domine eden World of Warcraft. günümüzün hala en çok oynanan MMORPG oyunlarının başında gelmektedir. Blizzard’ın en köklü oyunlarından biri olan Warcraft evreninde geçen bu oyun, birçok oyuncunun da MMO dünyasına adım atmasına neden olmuştur.

World of Warcraft (WOW) aylık üyelik gerektiren modelinin yanında Starter Edition olarak geçen ücretsiz versiyonu ile birlikte 2 şekilde oynanabilmektedir. Ancak oyunun tam potansiyelini görebilmeniz için aylık ödeme yapmanız gerekiyor. WoW’un diğer MMORPG oyunlara göre en büyük artılarından biri içeriğindeki zenginlik diyebiliriz. Bu güne kadar toplamda 7 ek paket çıkan oyunun bundan sonraki sürede ne kadar devam edeceği de aslında merak konusudur.

Tüm MMORPG oyunlarında olduğu gibi WOW’da birbirinden farklı sınıflar ve ırklar sunarak oyunculara kendi kahramanlarını yaratma imkanı sunuyor. Diğer oyunlardan farklı olarak ise WoW’da iki tarafından birbirine karşı olan savaşına ortak olmamız. Alliance ve Horde olarak geçen bu iki tarafından yüz yıllardır süre gelen savaşına katılmak için, tek yapmanız gereken taraflara ait olan sınıflardan biri seçmek ve maceraya başlamak.

Bitmek bilmeyen oyun içeriği


World of Warcraft hem PVE hem de PVP olarak tüketilmesi zor bir içerik sunuyor desek yalan olmaz. Görevler, meslekler, zindanlar ve Raid olarak tanımlanan daha büyük ve zor zindanlarla birlikte sezonsal etkinlikleri de barındıran PVE yapısı, özellikle tek başına MMORPG oynamayı seven insanlar için harika bir seçim. PVP kısmı ise hem casual hem de hardcore PVP tutkunlarını tatmin edecek birçok oyun modu barındırıyor.

Yarattıkları karakterleri özelleştirmeyi seven insanlar için WoW birçok alternatif sunuyor. Oyunda her sınıf ve ırk için yüzlerce silah ve zırh çeşidinin yanında, bunların görüntüsünü ve renklerini değiştirebileceğiniz bir o kadar da alternatif mevcut. Hatta berbere giderek saçlarınızı bile değiştirebilirsiniz. Bunların yanında onlarca farklı binek ve yüzlerce evcil hayvana sahip olup, karakterinizin ihtişamını tüm oyunculara gösterebilirsiniz.

WOW, MMORPG türünün en iyi örneklerinden biri olmaya devam ediyor. Eğer MMORPG türünü oynamamış ve bu maceraya katılmayı düşünen biriyseniz, World of Warcraft en iyi seçimlerden biri olacaktır. MMORPG Türkiye olarak kesinlikle herkese öneriyoruz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşlemci:

  Intel® Core™ i5-760 veya
  AMD FX™-8100

 • Ekran Kartı:

  NVIDIA® GeForce® GTX 560 2GB veya
  AMD™ Radeon™ HD 7850 2GB veya
  Intel® HD Graphics 530

 • RAM:

  4 GB RAM (Intel HD Graphics 530 için 8GB )

 • Hafıza:

  70GB boş alan ve  7200 RPM HDD

Minimum:
 • İşletim Sistemi:

  macOS® 10.12

 • İşlemci:

  Intel® Core™ i5-760 veya daha iyisi

 • Ekran Kartı:

  NVIDIA® GeForce® GT 750M veya daha iyisi
  AMD Radeon™ R9 M290veya daha iyisi
  Intel® HD 530 veya daha iyisi
  2GB VRAM

 • RAM:

  4 GB RAM

 • Hafıza:
  70GB boş alan ve  7200 RPM HDD
Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...