PUBG – PlayerUnknown’s Battlegrounds

About PUBG – PlayerUnknown’s Battlegrounds
Bunu paylaş:

Sektörü Değiştiren Oyun PUBG

2017 yılına damgasını vuran ve oyun sektörünü tamamen değiştiren oyun nedir diye sorulsa, eminim bir çoğunuz PUBG cevabını verecektir. Bluehole Studio tarafından geliştirilen ve Battle Royale türünü dünyadaki bütün oyunculara adeta tanıtan bu oyun, bakalım neden bu kadar popüler?

PUBG PC platformu için ilk çıkışını yaptığında, aslında teknik olarak mükemmel bir oyun değildi. Performans sorunları vardı, en iyi sistemleri bile zorluyordu. Ancak ne olursa olsun oyuncuya sunduğu “sadece yetenek ile hayatta kalma” hissi sayesinde milyonlar tarafından oynanmaya devam etti. Kısa bir sürede Steam ‘de bir oyunun ulaştığı en yüksek anlık kullanıcı rakamına ulaşan PUBG, her bir güncelleme ile iyileşmeye devam etti.

Hayatta Kal !

PUBG ‘de yapmanız gereken çok basit. İçinde 100 kişinin bulunduğu bir uçaktan, devasa bir haritanın istediğiniz yerine atlıyorsunuz. Ardından haritaya yayılmış silah, zırh ve teçhizatları toplayarak diğer oyunculara karşı mücadele ediyorsunuz. Amaç, 100 kişi içinde sağ kalan tek kişi olmak. Tabii bunu yaparken tek dikkat etmeniz gereken diğer 99 oyuncu değil. Haritayı belli aralıklarla daraltan ve dışında kalanlara hasar veren bir çember, oyuncuları her dakika birbirilerine yakınlaştırmak için sizi bekliyor olacak. Yani hem savaşacak, hem kaçacaksınız.

Her An Tetikte Ol !

Arkadaşlarınız ile grup kurarak da oynayabileceğiniz PUBG ‘nin en güçlü yanı, oyuncuyu sürekli diken üstünde tutuyor oluşu. Oynadığınız devasa harita içerisinde her an, herhangi bir köşeden, evden veya ağacın arkasından bir düşman çıkması an meselesi. Bu yüzden dikkatli oynamak, sesleri dinlemek ve özellikle takım arkadaşlarınıza sürekli bilgi vermek çok önemli. Tek başına oynayanların ise silah kullanma ve gerektiğinde sabırlı olup gizlenme yetenekleri ön plana çıkacaktır.

Oyunun bitirme süresi insanların birbirlerini ne kadar kısa sürede öldürmesine göre değişebiliyor. Oyunu bazen 99. bitirip, bir sonraki oyunda ilk 10’a kalmanız mümkün. Bu şans faktörünü en aza indirmenin yolu ise haritayı çok iyi bilmekten geçiyor. Eğer yeni başlayan bir oyuncuysanız kalabalık ortamlardan uzak durmak mantıklı olacaktır. Haritayı iyi bilen bir oyuncuysanız ise en yakın araca atlayarak, çember daralmaya başlamadan eşya bulabileceğiniz bir yere hızlıca gidebilirsiniz. Ancak her koşulda, sizi bir Sniper dürbünün gözetleyebileceğini unutmayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds büyümesi ile birlikte sadece PC ile sınırlı kalmadı tabii ki. Oyun şu anda PC, Xbox One ve PS4 ‘te satın alınarak oynanabiliyor. Ancak siz satın almak istemiyorsanız, Tencent tarafından yayınlanan mobil sürümünü de ücretsiz oynayabilirsiniz. Hatta bu sürüme rakip olarak yine Bluehole tarafından geliştirilen PUBG Lite ‘ta yakında tüm dünyada, ücretsiz olarak PC için yayınlanacak.

Eğer gerçek bir PVP deneyimi yaşamak ve sıkılmadan saatler boyunca bilgisayar, konsol veya telefonunuzda zaman geçirmek istiyorsanız, PUBG’yi kesinlikle öneriyoruz. Merak edenler oyunun resmi sitesiGoogle Play ve App Store sayfasını ziyaret edebilir.

PUBG de yaşanan komik anları ve güzel oyunları video bölümünden izlemek için tıklayın.

Sistem Gereksinimleri
Minimuım:
 • İşlemci:

  Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci

 • Bellek:

  6 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

 • Depolama:

  30 GB ve üzeri

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...