Star Wars: The Old Republic

About Star Wars: The Old Republic
Bunu paylaş:

Serinin En iyi MMORPG’si

Tarihin en büyük markalarından biri olan Star Wars, birçok oyuna ev sahipliği yapmış olsa da MMORPG türünde en büyük başarılardan birini Star Wars: The Old Republic ile yakalamıştır. 2011 Aralık ayında önce ücretli çıkış yapan oyun, zaman içerisinde sektörün trendini yakalamak adına ücretsiz hizmet vermeye başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Hala da en çok tercih edilen MMORPG oyunlarından biri olmaya devam etmektedir.

SWTOR oyununun belki de en sağlam noktası hikaye anlatımı diyebiliriz. MMORPG oyunlarındaki alıştığımız “görev metinlerini oku ve tamamla” mantığından sıyrılarak, neredeyse tamamı seslendirilmiş ara videolardan oluşan görev yapısıyla, oyuncuyu sıkmayan bir ilerleyiş mevcut. Üstelik bu görev yapısını çoklu zindanlarda da görmek mümkün.

Star Wars Evreni

Tabii ki geçen evren Star Wars evreni olduğunda, gezilecek yerlerden de bahsetmemek olmaz. Oyunda filmlerden bildiğiniz neredeyse bütün gezegenleri ziyaret edebilmeniz mümkün. Alderaan, Balmorra, Balmorra (Republic), Belsavis, Corellia, Coruscant, Dromund Kaas, Hoth, Hutta, Ilum, Korriban, Nar Shaddaa, Ord Mantell, Quesh, Taris, Taris (Imperial), Tatooine, Tython ve Voss dahil birçok yerde görev yapabilir ve hikayenizi devam ettirebilirsiniz.

MMORPG oyunlarının vazgeçilmezi sınıf sistemlerinde The Old Republic size 4 ana sınıf sunuyor. Jedi Knight, Jedi Consular, Trooper ve Smuggler. Yakın dövüş, Force bazlı uzak dövüş, silahlar veya bombaları tercih edebileceğiniz bu farklı sınıflar, kendi içlerinde sundukları farklı yetenekler ile istediğiniz karakterleri yaratabilmenize olanak sağlıyor. Ama iki elinizde de ışın kılıcı tutan bir Jedi Knight ile oynamanın keyfi tabii ki çok başka.

Takımınızı Oluşturun

Yukarıda bahsettiğimiz hikaye bazlı oynanışın en önemli noktalarından bir tanesi de Flashpoint ve Operation olarak adlandırılan, sizleri diğer oyuncularla küçük veya büyük gruplar kurmanıza olanak sağlayan oyun modları. Diğer MMORPG oyunlarından “zindan ve raid” olarak geçebilen bu içerikler, Star Wars: The Old Republic oyununda, kendine has ilerleyişi ile örneklerinin bir adım önünde hissettirecektir.

PVP olmayan MMORPG olur mu? The Old Republic sizlere Warzone ve Açık Dünya PVP seçeneklerini sunarak farklı oyuncuya karşı oyuncu imkanlarını sunuyor. Warzone’da tek başınıza veya arkadaşlarınızla, küçük haritalarda düşmanlarınıza karşı savaşırken, Açık Dünya PVP haritalarında ise devasa bölgeleri ele geçirmek için onlarca oyuncunun bir araya geldiği bir savaşa dahil olabiliyorsunuz.

Tabii ki bu kadar değil. Kendi savaş geminiz ile uzay savaşlarına katılabilir, kendi ekibinizi kurarak sizler için materyal toplamalarını sağlayabilir ve yanınıza alacağınız yardımcı karakterler ile daha da güçlenebilirsiniz. Özetle Star Wars evrenini seviyor ve bunu devasa bir online oyunda diğer oyuncularla karşı yaşamak istiyorsanız, Star Wars: The Old Republic tam size göre. MMORPG Türkiye sitesi olarak kesinlikle öneriyoruz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşlemci:

  AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ veya daha iyisi
  Intel Core 2 Duo Processor 2.0 GHz veya daha iyisi

 • Bellek:

  2 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  ATI Radeon X1800 veya daha iyisi
  NVIDIA GeForce 7800 veya daha iyisi
  Intel 4100 Integrated Graphics veya daha iyisi.

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...