Lord of the Rings Online

About Lord of the Rings Online
Bunu paylaş:

Kitaptan Sanal Ortama

J. R. R. Tolkien‘in efsnavi eseri Orta Dünya’yı konu alan Lord of the Rings Online, 2012’den beri yayında olan ve sadık kitlesi ile diğer başarılı MMORPG oyunlarının yanında kalmaya devam eden oyunlardan bir tanesi. Görsellik olarak tabii ki 2012’deki ihtişamını artık korumuyor olsa da, Yüzüklerin Efendisi dünyasını bu kadar iyi yansıtan bir MMORPG bulmak gerçekten zor.

Lord of the Rings Online’ın tabii ki en önemli kısmı dünyası. Kitap veya filmlerinin hayranı insanların hiç vakit kaybetmeden kendilerini evde hissedecekleri Orta Dünya’da Shire, Moria Madenleri ve Lothlórien dahil birçok bölgeyi gezebilir ve görevler tamamlayabilirsiniz. Serinin hayranları için bu bölgelerde dolaşmak ayrı bir keyif olacaktır.

Gerçek Karakterlerden Esinlenin

Şu anda oyunun maksimum seviyesi 105 ve bu seviye güncellemelerle yükselmeye devam ediyor. Toplamda 4 ayrı ırk, 9 farklı ve 10 meslekten birini seçerek hayalinizdeki karakteri oluşturmanız mümkün. İçinizde Aragorn veya Legolas olmak isteyenler var ise Lord of the Rings Online’ın bunun için en doğru seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Bir MMORPG oyunundan bekleyebileceğiniz gibi bu oyunda da hem yalnız başınıza, hem de arkadaşlarınız veya klan üyeleriniz maceralara atılabilirsiniz. Alışkın olduğumuz Yüzük hikayesinin yanında alternatif birçok karakter ve olay döngüsünü içinde barındıran Lord of the Rings Online, sizleri ekran başında tutmaya devam edecek.

Kitap ve filmlerden aşina olduğumuz birçok eşyayı kullanmak da mümkün. Bilbo‘nun büyülü kılıcı Sting veya Gandalf‘ın efsanevi kılıcı Glandring bunlardan sadece biri. Orta Dünya’daki efsanevi eşyaları yaratmanıza izin veren bir sistemi barındıran oyunda, sadece görev yaparak eşya toplamakla kalmayacak, büyük ödüllerin de sahibi olacaksınız..

Efsanevi Mekanlarda Oynayın

Siege of Mirkwood, Mines of Moria, Rise of Isengard, Riders of Rohan, Helm’s Deep ve Mordor olmak üzere 6 farklı ek paket ile ilk günden bu yana gelişmeye devam eden oyunu tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğinizi de söyleyelim. Ancak bu paketleri oynayabilmeniz için satın almanız gerekmektedir. Tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz.

LOTRO belki de eski günlerindeki gibi popüler olmayabilir ancak sadık kitlesi ve kaliteli içerikleri ile çok güzel bir MMORPG alternatifi. Özellikle Orta Dünya tutkunlarının göz atmasını kesinlikle öneriyoruz.

 

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşletim Sistemi:

  Windows XP ( Service Pack 2 )

 • İşlemci:

  Intel Pentium 4 3.0 GHz ya da denkliği

 • Bellek:

  1 GB RAM ( Windows Vista için 2 GB )

 • Ekran Kartı:

  128 MB Dahili Ekran Kartı

Tavsiye Edilen:
 • İşletim Sistemi:

  Windows Vista 64-bit

 • İşlemci:

  Dual Core 2.66 GHz

 • Bellek:

  2 GB RAM

 • Depolama:

  20 GB Doldurulabilir alan

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...