About Blade & Soul
Bunu paylaş:

2012 yılında Güney Kore’li oyun stüdyosu Team Bloodlust tarafından geliştirildi ve NCSoft tarafından yayınlandı. Blade & Soul, o günden bu güne hala güncelliğini koruyan ve kendine has içerikleri ile özellikle birçok Asya MMORPG oyununa örnek olmuş oyunlardan biridir. Aradan geçen zamana rağmen bakalım oyun bizlere neler sunuyor.

Uzak Doğu Dövüş Sanatlarını MMORPG’ye Uyarlayan İlk Oyun

Uzak doğu dövüş sanatlarını, savaş dinamiklerinde belki de gerçek anlamda ilk kez uygulayabilen ilk MMORPG oyunu olan Blade & Soul, oyuncuya daha önce görülmemiş ve başarılı bir kombo sistemi ile birleştirilmiş bir oynanış sunuyor. Düşmanlarınızı sanki Asya filmlerinden çıkmış kahramanlar gibi kontrol ederken (buna havada süzülmek de dahil), dans eder gibi düşmanlarınızı haklayabiliyorsunuz. Bunu yaparken sadece el ve ayaklarınızı değil, birbirinden farklı teknik ile gelen silahlar da yardımcınız oluyor.

Bir MMORPG oyununun olmazsa olmazı karakter yaratma kısmı da Blade & Soul oyununda en üst seviyelerde. Tabii şu anda Black Desert gibi bu konuda çok üstün seviyelere çıkmış oyunlar olsa da, oyunumuz da size hayalinizdeki kahramanı yaratmanız için birçok seçenek sunuyor. Saç, yüz, göz, beden dahil birçok görsel özelliği dilediğiniz gibi değiştirebilir ve belki de daha oyuna girmeden saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Blade & Soul Evreninde Geçen Özgün Hikaye

Blade & Soul aslında bir intikam hikayesini anlatıyor. Eğitiminizi aldığınız küçük bir kasabanın saldırıya uğraması ve sevdiklerinizin öldürülmesi sonrasında, kendinizi yardimsever ve hayatta kalmiş insanlar tarafından kurtarılmış olarak buluyorsunuz. Ardından yapmanız gereken kendinizi dövüş sanatlarında geliştirmek ve bu saldırıyı gerçekleştiren düşmanların peşine düşmek.

Bu hikayeyi takip ederken sizleri oyunun dünyasında birçok içerik karşılıyor olacak. PVE yapmayı sevenler için ana ve yan görevlerin yanında, kişisel zindanlar, rastgele gerçekleşen aktiviteler, boss savaşları ve daha fazlası oyunda mevcut. Eğer PVP yapmayı seven biriyseniz de arena’da diğer oyuncularla karşı karşıya gelebilir veya büyük haritalarda onlarca oyuncunun katıldığı savaşlara dahil olabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken Gon, Jin, Kun ve Lyn adlı 4 farkı ırktan birini seçebilirsiniz. Hepsinin sunmuş olduğu ırksal özelliklerin yanında, 10’dan fazla sınıf oynamanız için sizleri bekliyor olacak. Assassin, Blade Master, Destroyer, Force Master, Summoner, Blade Dancer, Kung-Fu Master, Warlock, Gunslinger, Soul Fighter ve Archer oyunda olan sınıflardan. İstediğiniz oyun türüne göre sizleri saatlerce oyunun dünyasında tutacağından emin olabilirsiniz.

Şu anda ücretsiz olarak PC’de oynanabilen Blade & Soul, Asya’da mobilde de oynanabiliyor. Henüz mobil sürümün ne zaman batıya geleceği belli olmadığı için, isteyenler oyunun web sayfasını ziyaret edebilir ve oynamaya hemen başlayabilir. MMORPG Türkiye olarak bu kültüre ilgi duyan tüm oyunculara öneriyoruz.obil

Blade & Soul ile ilgili diğer haberleri buradan okuyabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri
Minimum:
 • İşlemci:

  Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz veya

  AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ 2.4 GHz.

 • Bellek:

  2 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  GeForce 8600 GT veya

  Radeon HD 4650.

 • Depolama:

  22GB alan

Oyun Bilgileri
Oyun  Poster
 Poster
 Diller
Sen Ne Düşünüyorsun?

 Giriş
 Yükleniyor...
 Kaydol

 Yeni üyelik şu anda kapalı.

 Yükleniyor...